zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

"Párpli" v Ostravě citovali Smetanu a třídili odpad

05.05.2009
Odpady
 Párpli  v Ostravě citovali Smetanu a třídili odpad

Ekologicky smýšlející hardrockové veterány s jediným zakládajícím členem vidělo a slyšelo šest tisíc návštěvníků.

Úryvek z Vltavy Bedřicha Smetany a část lidové písně Okolo Frýdku zahrála v sobotu večer vedle svých hitů legendární britská rocková kapela Deep Purple, která vystoupila v ostravské ČEZ Aréně. Koncert navštívilo asi 6000 lidí. Po show v moravskoslezské metropoli kapela zamíří do Bratislavy, kde vystupuje v neděli. V pondělí se představí pražskému publiku.

Do Ostravy se "párpli" vrátili po třech letech. Naposledy ve stejné hale hráli v říjnu 2006. I tehdy si lístek do ČEZ Arény podle pořadatelů zakoupilo přibližně 6000 lidí. Stejně jako před lety i dnes si příznivci hardrockové hudby poslechli jejich největší hity. ČEZ Arénou se tak opět nesly proslulé skladby jako Smoke on the Water či Strange Kind of Woman. Kromě nich zněly i novější skladby.

Srdce českých fanoušků potěšil především klávesista Don Airey. Během koncertu dostal prostor pro několikaminutové sólo. Během něj se pódium vyprázdnilo a zbývající členové kapely si odskočili do zákulisí. Nejprve fanoušky klávesista překvapil tóny z Vltavy Bedřicha Smetany. O něco později si zase vystřihl lidovku Okolo Frýdku.

Stejně jako před třemi lety i letos se hudebníci projevili jako ekologicky smýšlející lidé. Pořadatelé jim tak museli v šatnách zajistit koše na tříděný odpad. Zvlášť muzikanti odhazovali například hliník, sklo a plasty.

Deep Purple začínali kariéru na sklonku 60. let a největší úspěchy sklízeli v 70. letech. Debutové album Shades of Deep Purple, na němž se ještě podílel zpěvák Rod Evans, vyšlo v září 1968. Spolu s Led Zeppelin nebo Black Sabbath jsou považováni za průkopníky tvrdého rocku.

Kapela za dobu své existence prodala přes 100 milionů desek, jimiž ovlivnila celé generace muzikantů i posluchačů. Ve skupině se vystřídalo mnoho slavných instrumentalistů a zpěváků. V poslední sestavě Deep Purple figurují zpěvák Ian Gillan, klávesista Don Airey, baskytarista Roger Glover, kytarista Steve Morse a bubeník Ian Paice, poslední ze zakládajících členů kapely.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí