zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologický festival pro školáky se letos zaměří na vodu

06.05.2009
Voda
Ekologický festival pro školáky se letos zaměří na vodu

Přes 250 studentů a učitelů z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska i Německa se ve dnech 7. až 10. května setká v západočeském Stříbře na festivalu Globe. V rámci mezinárodního ekologického programu se školáci letos budou zabývat především tématem vody. Jako každý rok se na festivalu představí symbol programu, obrovská maketa zeměkoule.

Studenti a učitelé budou po dobu čtyř dnů účastníky programu plného zábavy a zkoumání přírody. V pátek bude na programu například terénní hra v přírodě. Na další den je nachystána studentská konference s prezentacemi celoročních prací. Na své si v sobotu přijdou i obyvatelé města Stříbro. Na náměstí, kam dorazí průvod v čele s maketou zeměkoule, bude připraven festival, v rámci kterého studenti představí návštěvníkům své výzkumy a měření.

Nabitý bude i nedělní závěrečný program, kdy účastníci navštíví královskou štolu a skanzen s ukázkou důlní techniky. Podívají se i do kláštera v Kladrubech a čeká na ně i exkurze v třídírně plastů.

"Ústředním tématem festivalu je „Co nám teče za humny“ a toto téma nabízí celou řadu zajímavých a netradičních pohledů na vodu - její kvalitu, zdroje, spotřebu, úpravu a podobně", prozradila koordinátorka programu Globe Dana Votápková.

V programu studenti zkoumají životní prostředí ve svém okolí – pozorují vývoj počasí, zkoumají druhy lesních porostů, půdní vlastnosti či kvalitu vody v tocích. V současnosti pracuje v programu 3 500 studentů ze 120 českých škol. Koordinátorem programu pro Českou republiku je Sdružení Tereza.

Zdroj: http://www.scio.cz/

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí