zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Horní Bečva chce příští rok vybudovat moderní odpadové centrum

06.05.2009
Odpady
Horní Bečva chce příští rok vybudovat moderní odpadové centrum

Horní Bečva na Vsetínsku příští rok vybuduje moderní sběrové centrum, do nějž budou moci její obyvatelé i chataři odkládat všechny druhy odpadů. Turisty hojně navštěvovaná obec si od něj slibuje, nejen jednotný systém, ale i to, že zamezí černým skládkám, které se v jejím okolí občas objeví. ČTK to řekl místostarosta Josef Blinka. Stavět se začne už na jaře příštího roku.

Sběrný dvůr Horní Bečva vybuduje na svém pozemku vyhrazeném pro podnikatelskou zónu. Stát bude téměř 25 milionů korun, většinu peněz ale získala z evropských fondů. Město za ně mimo jiné koupí i nové svozové auto, kontejnery, štěpkovač nebo kompostér. "Při současném stavu stavebních kapacit si myslím, že během půl roku by měl být hotový," poznamenal místostarosta.

Svoz komunálního odpadu si nyní obec zajišťuje sama, velkoobjemových a nebezpečných odpadků se pak lidé dosud mohou zbavit dvakrát do roka. "Chceme to do budoucna nahradit s vizí, aby to bylo přijatelné třeba i za deset nebo 15 let," poznamenal místostarosta.

Valašská obec, ve které žije přes 2400 lidí, těží z horské turistiky a upravené okolí bez černých skládek je pro ni klíčové. "Různé divoké skládky jsme soustavným tlakem zlikvidovali a věnovali jsme tomu obrovský čas i peníze," dodal Blinka.

Sběrný dvůr není jediným projektem, se kterým byla Horní Bečva úspěšná v žádosti o evropskou dotaci. Už nyní za ně staví například novou trasu pro cyklisty a příští rok se chystá v obci dokončit kanalizaci. Získat by je chtěla i na sportoviště u základní školy nebo na zvelebení obecního centra.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí