zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Olympus myslí na ekologii

07.05.2009
Energie
Olympus myslí na ekologii
Společnost Olympus otevře v Přerově v první polovině května nízkoenergetickou budovu třídy A, která splňuje nejpřísnější ekologické požadavky. „Jde o unikátní projekt, který o plné dvě třetiny snižuje energetickou náročnost objektu, což znamená redukci emisí oxidu uhličitého o 918 tun ročně. Autorem projektu je projektová, inženýrská a konzultační firma Tebodin Czech Republic,“ uvedl generální ředitel Petr Kůrka.

Budova, jež je od konce dubna ve zkušebním provozu, má trojitá skla, lokální tepelné čerpadlo, fotovoltaické články na střeše i na jižní části budovy. „Ty zajišťují nejen výrobu elektrické energie, ale i ohřev vody. Vše je doplněno silnou vrstvou izolační vlny o síle 260 milimetrů na střeše, respektive 150 milimetrů pod fasádou,“ doplnil šéf firmy.

Oproti klasickému řešení ušetří budova Olympusu každý rok 490 tun uhlí spálených v klasické tepelné elektrárně. „Tepelné ztráty se projektantům podařilo snížit o plné tři pětiny,“ dodal Kůrka.

Tebodin Czech Republic se zaměřuje hlavně na projektování výrobních hal, bytových a komerčních staveb, ale i nových výrobních technologií a postupů. Mezi jeho zákazníky patří Foxconn, Škoda Auto, Plzeňský Prazdroj, Shell Czech Republic, Spolchemie, Asahi Glass Company (dříve Glaverbel), Knauf Insulation nebo slovenské Duslo Šala.
Zdroj: Euro

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí