zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na veletrhu v Německu představeno Azub Eco: První české lehokolo určené opravdu všem

09.05.2009
Obecné
Na veletrhu v Německu představeno Azub Eco: První české lehokolo určené opravdu všem

Dva roky pracovali konstruktéři českého výrobce lehokol, společnosti Azub Bike, na projektu lehocipedu, který bude dostupný široké veřejnosti a nejen lehokolovým nadšencům. Výsledek byl představen na největším světovém veletrhu lehokol v německém Germersheimu. Model Azub Eco přichází na český trh jako dlouho očekávané lidové lehokolo, jehož cena začíná pod 20.000 korunami.

Koncept lehokola Azub Eco si už na začátku kladl za cíl nabídnout lehokolo dostupné všem – komfortní, rychlé, s pěkným designem a kvalitními komponenty. Podle marketingového manažera firmy Azub Bike Honzy Gally lehociped Azub Eco tyto nároky splňuje. „Navíc je vyráběný v České republice, ve firmě, která je známá svým nadšením pro alternativní cyklistiku a především precizností svých produktů. Azub Eco jsme sami zkoušeli a vyvíjeli. A to do nejmenších detailů tak, abychom zaručili co nejvyšší kvalitu a hlavně vynikající poměr mezi užitnou hodnotou a cenou,“ říká.

Cena kola v základní výbavě činí 19.990 Kč, díky čemu se řadí mezi nejdostupnější na trhu. Hmotnost také osloví: váží pouze 14,6 kilogramu.

Azub Eco je nabízen v jedné barevné verzi, s jedním komponentovým osazením. Zato však s nastavitelným sedlem, které je možno nastavovat do mnoha směrů a úhlů, a s pneumatikami Schwalbe Big Apple, které byly navrženy speciálně tak, aby pružily a učinili tak jízdu příjemně komfortní.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí