zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nová vláda prověří zakázku na odstranění ekologických škod

11.05.2009
Sanace, staré zátěže
Geologie
Nová vláda prověří zakázku na odstranění ekologických škod

Budoucí vláda Jana Fischera se chystá prověřit tendr na odstranění ekologických škod za 115 miliard korun. Informuje o tom server iHNed.cz s odvoláním na vyjádření budoucího ministra financí Eduarda Janoty, který kontrolu jedné z největších veřejných zakázek v domácí historii bude mít za úkol.

"Tam není řečeno, že by se to nemohlo zastavit. Když nebudu přesvědčen, že má zakázka dostatečné kontrolní mechanismy, předurčí to mé chování. Ale teď neznám detaily, takže nechci předbíhat," řekl podle serveru Janota.

Janota připustil, že ČSSD i ODS mají zájem na tom, aby se v zakázce pokračovalo. Zda si úřednická vláda troufne v případě pochybností tendr zastavit, nechává ministr financí zatím otevřené. "Neříkám tak ani tak. Ale budu tady pět měsíců a nehodlám si za tu dobu udělat ostudu, aby někdo mohl říkat, že jsem něco hrubě zanedbal," dodal.

Do dalšího kola výběrového řízení v dubnu postoupily firmy Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a Environmental services. Celkem se do tendru přihlásilo šest firem. MF předpokládá, že se díky tendru podaří částku na odstranění ekologických závazků státu, které vznikly před rokem 1992, snížit. Pokud by se ekologické škody odstraňovaly zadáváním jednotlivých zakázek, nestihl by stát podle ministerstva do roku 2015 dostát svým závazkům.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí