zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hnutí DUHA vítá jmenování Ladislava Mika

12.05.2009
Obecné
Hnutí DUHA vítá jmenování Ladislava Mika

Hnutí DUHA vítá jmenování Ladislava Mika ministrem životního prostředí a doufá, že nová vláda nepoleví v úsilí a bude pokračovat v započaté práci v několika klíčových oblastech životního prostředí.

Zásadní je podle ekologické organizace klimatická konference v Kodani, ze které musí vzejít nová globální dohoda, která povede ke snížení množství vypouštěných emisí. V rámci dobíhajícího českého předsednictví je třeba dokončit jednání úspěšně započatá Martinem Bursíkem.

Nový ministr průmyslu a obchodu by měl do konce českého předsednictví zajistit co nejlepší podmínky pro urychlené schválení nové evropské legislativy - takzvané směrnice o energetické náročnosti budov (Energy Performance of Buildings Directive). Ta říká, že všechny nové domy nebo opravy už stojících budov mají být dobře zateplené, takže domácnosti ušetří velkou část peněz na vytápění a sníží se tak závislost na plynu z Ruska. Hnutí DUHA požaduje, aby české předsednictví předložilo na červnové radě ministrů průmyslu EU návrh europoslanců ke schválení.

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl:

“Nemám sebemenších pochyb, že příštího půl roku bude ministerstvo životního prostředí pevně hájit zdraví a kvalitu života českých rodin. Vede mě k tomu vědomí, že Ladislav Miko patří mezi nejlepší české experty v oboru a přitom dobře chápe, jak je zdravá krajina důležitá pro běžný život každého z nás. České předsednictví je v oblasti ochrany životního prostředí velmi aktivní a pevně věřím, že klíčová jednání dopadnou dobře.”

Kontakt:       Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA

telefon 777 308 113, email petr.machalek@hnutiduha.cz

                    Vratislav Vozník, tiskový mluvčí

telefon 607 258 508, email vratislav.voznik@hnutiduha.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí