zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výtěžek z renovace tonerů pomůže postiženým dětem

13.05.2009
Odpady
Výtěžek z renovace tonerů pomůže postiženým dětem

Příspěvková organizace LILA Domov pro postižené děti Otnice je jediným zařízením, které bylo v Jihomoravském kraji vybráno do projektu SBÍREJ-TONER.CZ. Sbírání tonerů v rámci odstartovaného projektu potrvá do 30. října, poté vedení LILA Domova pro postižené děti Otnice převezme výtěžek z renovace tonerů, které byly v Jihomoravském kraji nasbírány.  

 

„Tento projekt, který organizuje společnost OTTO Office, pomůže ekologii i lidem s postižením. Má i výchovný aspekt - pod čarou totiž říká, že tonerové kazety do běžného odpadu nepatří a že ta trocha námahy s jejich správnou likvidací má i jiný smysl - pomůže potřebným. Do projektu jsme byli za Jihomoravský kraj vybráni, bereme to jako čest, protože takových zařízení, která by potřebovala  podpořit,  je v našem kraji celá řada. Případný výtěžek z akce  použijeme  na nákup speciálních kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, eventuálně na zorganizování  větších výletů a  ozdravných pobytů,“ konstatovala Mgr. Ludmila Pšenáková, ředitelka LILA Domova pro postižené děti Otnice. Dodejme, že tento domov, který poskytuje komplexní zdravotní, rehabilitační, ošetřovatelskou, sociální a výchovnou péči, je zdravotnickým zařízením zřizovaným Jihomoravským krajem. V nepřetržitém provozu pečuje o 35 dětí ve věku ve věku od 1 do 10 let, které mají kombinované vady.

 

„Princip projektu spočívá v tom, že se firmy na stránkách www.sbirej-toner.cz mohou zaregistrovat, poté zdarma dostanou sběrný box, do kterého budou následně tonery dávat. Jakmile bude box naplněn, zajistíme jeho odvoz do vykupující firmy, kde se udělá třídění a renovace tonerů. Ne všechny tonery jsou vhodné k renovaci, když se v boxu objeví druh, který se znovu nenaplňuje, zavazujeme se zajistit jeho ekologickou likvidaci. Výtěžek z tohoto výkupu předáme na podzim organizacím, které jsme vybrali. Jedná se o celostátní projekt, v každém kraji jsme vybrali jednu organizaci, jíž výtěžek z výkupů v kraji, v němž sídlí, předáme. Bude tedy záležet na tom, kolik firem se v daném území zapojí. To nedokážeme v tuto chvíli odhadnout,“ stručně popsala projekt ředitelka OTTO Office s.r.o. Klára Noworytová. Dodala, že v České republice se vloni prodalo tři a půl milionů kusů tonerových originálních kazet, z toho renovováno jich bylo dvaatřicet procent. Dále, jak uvedla, se prodalo 8,4 milionů inkoustových originálních kazet, z tohoto počtu jich bylo renovováno pětadvacet procent. Klára Noworytová uvedla, že firmy díky projektu i bez peněz mohou přispět mentálně postiženým. Pokud bude o letošní první ročník sbírání tonerů zájem, organizátoři projekt vyhlásí i v příštím roce.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí