zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Rokycansku hoří recyklovatelný odpad

12.05.2009
Odpady
Havárie
Na Rokycansku hoří recyklovatelný odpad

Strašice (Rokycansko) - V areálu bývalých kasáren ve Strašicích na Rokycansku hoří odpad v areálu firmy, která se zabývá zpracováním a recyklací vyřazené bílé techniky - lednic a podobně. Podle prvních informací začala nejdříve hořet linka na zpracování vyřazených spotřebičů, požár pak zasáhl zpracovaný plastový materiál uskladněný v sile. Kromě hasičů jsou na místě i specialisté z chemické laboratoře, nezjistili žádné zvýšené koncentrace nebezpečných látek ve vzduchu, řekla dnes ČTK mluvčí hasičů Alena Marešová.

O požáru odpadu se hasiči dozvěděli kolem 10:40. Oheň zasáhl dvě sila s plastovým rozdrceným recyklovatelným materiálem. "Požár se podařilo dostat pod kontrolu, ale stále se dohašují ohniska v sypkém materiálu uskladněném v sile. Sila budeme postupně pomocí vykladače vyskladňovat a materiál dohašovat venku," uvedl na místě zásahu řídící důstojník krajských hasičů Štefan Livinka.

Příčinu požáru, který likviduje několik jednotek, hasiči zatím prošetřují. Způsobené škody budou zjišťovat ve středu.

V areálu firmy v bývalých kasárnách hořelo naposledy loni v říjnu. Velký oheň tehdy zachvátil sklad starých lednic a televizorů. Odborníci naměřili ráno vysoké koncentrace škodlivin v ovzduší, takže radnice vyzvala lidi, aby celé dopoledne nevětrali, pro děti ze základní a mateřské školy vydala dopolední zákaz vycházení.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí