zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hodač posílil finalistu "zakázky století"

14.05.2009
Sanace, staré zátěže
Geologie
Hodač posílil finalistu  zakázky století

Bývalý vlivný náměstek ministerstva dopravy přešel do firmy Marius Pedersen

Společnost Marius Pedersen (MP), která se uchází o obří státní "ekozakázku" za více než sto miliard korun, získala zajímavou personální posilu: bývalého prvního náměstka ministra dopravy Jiřího Hodače.

Hodač byl na ministerstvu formálně "jen" zástupcem Aleše Řebíčka, ale podle kuloárních informací ve skutečnosti úřad řídil. Ministerstvem přitom podle týdeníku Ekonom protéká ročně ve veřejných zakázkách kolem devadesáti miliard korun. Když Řebíčka počátkem roku tehdejší premiér Topolánek bez udání důvodu odvolal, šel s Řebíčkem i Hodač - a hodně dlouho tajil, kam zamíří zhodnotit své zkušenosti.

HN zjistily, že je ve firmě Marius Pedersen. Ta je jedním ze tří zájemců, kteří prošli do druhého kola největšího tendru, jaký kdy Česko vyhlásilo: vítěz získá zakázku na odstranění ekologických škod u privatizovaných firem, za niž stát chce zaplatit až 115 miliard korun.

Sám Hodač ovšem odmítá názor, že za jeho současným angažmá je právě obří ekologický tendr.

"Byla by to nesmyslná spekulace. Jako kdybyste chtěl odvozovat z povolání mé prababičky, k čemu mám profesní sklony já. Práce na ministerstvu vůbec nesouvisela s odpadovým hospodářstvím, jemuž se věnuji u Pedersena. Ani na ministerstvu jsem neměl zakázky na starost," zlehčuje Hodač svoji pověst muže, který uměl zvládnout miliardové tendry na výstavbu dálnic nebo modernizaci železnic.

Příchod k české pobočce dánské firmy Marius Pedersen, jež je evropskou jedničkou v oboru, vysvětluje jednoduše. "Na pozici šéfa teplické afilace této firmy jsem přece už pracoval před nástupem na ministerstvo - a tak jsem se na ni jen vrátil," upozorňuje.

Obchodní ředitel české pobočky MP Pavel Borůvka dodává: "Pan Hodač vedl dříve pobočku úspěšně, a když nás oslovil, dohodli jsme se na jeho návratu na původní pozici."

AUTOR: Martin Mařík
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí