zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Plzeňská teplárenská chce stavět v Chotíkově spalovnu, obyvatelům se záměr nelíbí

15.05.2009
Odpady
Plzeňská teplárenská chce stavět v Chotíkově spalovnu, obyvatelům se záměr nelíbí
Spalovnu komunálního odpadu by chtěla v areálu skládky v Chotíkově u Plzně zřídit společnost Plzeňská teplárenská. Zařízení by mělo mít kapacitu až 100 tisíc tun zlikvidovaného odpadu za rok, informoval v úterý generální ředitel teplárenské společnosti Tomáš Drápela.

Rozhodující slovo v otázce zřízení spalovny bude mít město Plzeň, které je hlavním akcionářem Plzeňské teplárenské. Proti vybudování spalovny se však již nyní bouří obyvatelé Chotíkova, kde mimo jiné vznikla nová kolonie nových luxusních rodinných domů. Odpůrci spalovny by rádi dosáhli vypsání referenda, ve kterém by se vyjádřili k záměru vybudovat spalovnu komunálního odpadu. Teplárenská společnost by chtěla do června získat souhlas obcí Chotíkov a Město Touškov, že do projektu půjdou.

V případě vybudování spalovny by obce získaly do svých rozpočtů ročně částky v řádech desítek milionů korun. V případě, že teplárenská společnost ve vybrané lokalitě neuspěje, bude hledat místo pro svoji spalovnu jinde. Pokud by však obce souhlasily, mohla by být spalovna uvedena do provozu již v roce 2015.

Sdružení pro udržitelný rozvoj obce Chotíkov začalo v úterý sbírat zhruba 250 hlasů, které potřebuje k tomu, aby radnice vypsala referendum. Úřad pak musí do 15 dnů vyvěsit informaci, kdy se bude referendum konat.

Autor: Richard Beneš

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí