zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vysočina přidá obcím na lepší čištění odpadních vod 20 mil. Kč

15.05.2009
Voda
Vysočina přidá obcím na lepší čištění odpadních vod 20 mil. Kč
Kraj Vysočina letos zvýší dotace na přestavby kanalizací a čistíren odpadních vod o 20 milionů korun na 66,7 milionu korun. O příspěvek na tyto akce mají obce v kraji velký zájem, jejich investice navíc pomohou zmírňovat dopady hospodářské krize v regionu, zdůvodnil postup kraje hejtmanův náměstek Vladimír Novotný (ČSSD). Navýšení dotace dnes schválili krajští zastupitelé.

Peníze na drobné vodohospodářské akce kraj rozděluje ve dvou kolech. V letošním rozpočtu na ně byla původně vyčleněna částka 46,7 milionu korun. V prvním kole, které bylo uzavřeno na konci ledna, už ale obce požádaly o 56 milionů korun dotací. Další žádosti mohou samosprávy posílat na kraj do konce července.

Letos zatím kraj mezi prvních osm úspěšných projektů rozdělil 26,1 milionu korun. Přes pět milionů dostala obec Daňkovice ležící v CHKO Žďárské vrchy a v ochranném pásmu vodního díla Vír. V této obci bude postavena čistírna odpadních vod. Podobnou částkou přispěl kraj na rekonstrukci čistírny a kanalizace v Heralticích na Třebíčsku, kde se nachází významné prameniště pitné vody. Čištění odpadních vod se zlepší také v Bohdalově, Lidmani, Polné, Telči, Rokytnici nad Rokytnou a v Trnavě.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
29
11. 2017
29-30.11.2017 - Konference
Salzburg
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí