zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zájem škol o program Na zelenou roste

17.05.2009
Obecné
Zájem škol o program Na zelenou roste
Nadace Partnerství letos obdržela rekordní počet žádostí o podporu v grantovém programu Na zelenou. Z 50 žadatelů jich nakonec uspělo deset. "Cílem programu je pomáhat školám chránit děti před dopravními nehodami, podporovat pěší docházku a jízdu na kole a zlepšovat podmínky pro tyto šetrné způsoby dopravy," vysvětlil Radek Patrný z Nadace Partnerství.

Žádosti hodnotila odborná komise složená ze zástupců státních orgánů prevence, ministerstev školství a životního prostředí, dopravních odborníků a neziskových organizací zaměřených na dopravně-bezpečnostní problematiku. Mezi 10 nejkvalitnějších projektů nadace rozdělí více než 800 tisíc korun. Finanční podpora poputuje do škol a organizací, které se školami spolupracují v krajích Středočeský, Liberecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Ústecký a Vysočina. Generálním partnerem programu je již třetím rokem finanční skupina AXA.

Průběh školního projektu je rozdělen do několika navazujících fází. Nejprve každé dítě zakreslí do připravené mapky svou obvyklou cestu do školy a vyznačí místa, která považuje za nebezpečná. Poté s pomocí dospělých vytvoří souhrnnou mapu okolí školy se všemi rizikovými místy a odevzdají ji projektantovi. Na jejím základě je zpracována dopravní studie, kterou děti předají zástupcům města či obce a policie. "Školy však v rámci projektu uskutečňují také řadu drobných opatření na podporu šetrné mobility, například výstavbu přístřešků či stojanů na kola, zpracování školních plánů mobility a podobně," upřesnil Radek Patrný. Více informací o programu je na adrese www.nadacepartnerstvi.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí