zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dobrovolnictví - nevšední program na léto

17.05.2009
Příroda
Dobrovolnictví - nevšední program na léto

Dobrovolná práce pro přírodu nebo památky, neobvyklé zážitky, poznávání netradičních aktivit a přátelský kolektiv... to jsou prvky, jenž už 35 let provázejí letní akce pořádané Hnutím Brontosaurus. Letos jich organizátoři připravují více něž 50. Jsou určeny všem mladým lidem, které láká nejen zajímavý program i nové zkušenosti. Ty mohou dobrovolníci získat třeba při budování naučných stezek, obnově pastvin nebo experimentální archeologii. Nabídka všech připravovaných akcí je k dispozici na internetové adrese www.brontosaurus.cz.

Zájemci o letní dobrovolničení si mohou vybrat z opravdu pestré nabídky co do tématu programu, lokality nebo druhu práce.
"Například v Jeseníkách se mohou účastnit filozoficko-umělecko-environmentálně-historického projektu s názvem BAROKO, který chce poodhalit, co může barokní doba přinést nám, lidem 21. století. Náplní práce bude kosení luk, které jako součást obhospodařování krajiny právě již od 17. století umožňuje rozšíření bohaté a cenné luční květeny" říká Dalimil Toman, vedoucí kanceláře Brontosaura.
Příkladem péče o kulturní dědictví je mnoholetá práce na opravách hradu Lukov nedaleko Zlína. Jeden z táborů, které se tam letos konají, nabízí fantasy námět "Vražda v Ankh-Morporku". Atraktivní prostředí středověké zříceniny slibuje nezapomenutelnou atmosféru.
S Brontosaurem mohou dobrovolníci vyrazit dokonce i do zahraničí. Jednu takovou zkušenost nabízí tábor pořádaný v Českém Banátu uprostřed rumunských hor.
"Mladí lidé, kteří zde budou pomáhat našim! krajanům, mohou poznat tradiční zemědělství s velkým podílem ruční a zvířecí práce, původní řemesla, zvyky, ale i obtížný život místních vesničanů" líčí netradiční tábor jeden z organizátorů Martin Koudelka.

Jedinečné prázdninové tábory připravují Brontosauři rovněž pro děti nebo rodiče s dětmi a nechybí ani různé sportovní nebo vzdělávací akce pro začínající organizátory.

Hnutí Brontosaurus svými aktivitami působí v oblasti neformálního vzdělávání a výchovy k nekonzumnímu způsobu života, osobnostnímu rozvoji a vztahu k přírodě. "Dobrovolnické akce mladým lidem nabízí aktivní trávení volného času a zároveň každoročně přispívají k zachování mnoha přírodně nebo historicky cenných lokalit," říká Dalimil Toman, vedoucí kanceláře Brontosaura.

Kontakt:
Eva Štefková
koordinátorka programu Prázdniny s Brontosaurem
tel.: +420 776 227 086, e-mail: psb@brontosaurus.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí