zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na rockovém festivalu dochází k harmonii lidí s přírodou

22.05.2009
Obecné
Na rockovém festivalu dochází k harmonii lidí s přírodou

Švastalova Lhota – Houba, Totální nasazení, Atari Terror, Výčep, SPS, Kohout plaší smrt nebo The Fialky jsou názvy jen některých z dvou desítek kapel, které vystoupí na festivalu Zelesa. Ten se na Zelesa pláni u Švastalovy Lhoty asi čtyři kilometry od Kamýku nad Vltavou bude konat od pátku 22. května do neděle 24. května.

Letos se uskuteční již 7. ročník festivalu. Na zájem diváků si stěžovat nemůžeme, v posledních letech nás navštěvuje okolo jednoho tisíce lidí. Na prvním ročníku vystoupilo zhruba osmdesát procent punkových kapel, ale v současnosti se snažíme o co největší hudební rozmanitost,“ vysvětlili organizátoři.

Těm venkovní prostory absolutně vyhovují a podle jejich slov zde dochází k naprosté harmonii lidí s přírodou. Návštěvníci mohou využít také útulnou čajovnu nebo velkokapacitní bar, ve vlastních stanech či pod širákem pak i přespat. K dispozici je i parkoviště, ale vzhledem k umístění celé akce v lesním prostoru je lepší dorazit pěšky.

„Hlavní tahouni festivalu se opakují, stejně jako kapely, s nimiž máme vřelý vztah a jsou s námi už od začátku. Ale rozhodně se snažíme také o změny, ať už jde o známější skupiny nebo ty začínající. Letos je těch nových dost,“ zdůraznili pořadatelé.

Vstupenky za 220 korun si mohou zájemci koupit přímo u vstupu, v předprodeji k dostání nejsou. Další informace včetně přesného rozpisu skupin nabízejí internetové stránky www.zelesa.cz.
                                                                                                                  Karel Souček

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí