zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

22.05.2009
Obecné
Krátce - různé

V pondelnich odpolednich hodinach probehlo v budove Magistratu mesta Olomouce verejne projednani jiz 16. zmeny uzemniho planu mesta. Navrhovany novy technologicky park v Olomouci-Slavonine se setkal s ostrou kritikou Hnuti DUHA a vice nez dvou stovek mistnich obcanu. Ti svymi podpisy zplnomocnili ekologickou organizaci k zastupovani v procesu zmeny uzemniho planu
Zasadni vyhrady ma ekologicka organizace hlavne k tomu, ze cely projekt vznika v mistech temer 50 hektaru nejkvalitnejsi zemedelske pudy v okoli Olomouce. Krom toho je cela zmena nekoncepcni, protoze probiha v dobe, kdy mesto zahajilo proces tvorby zcela noveho uzemniho planu. Dalsi podrobnosti o verejnem projednani najdete na
http://olomoucky.denik.cz//zpravy_region/olomouc-neni-mostecko-varuji-odpurci-arealu.html

Evropská unie si včera poprvé naostro vyzkoušela, jaké to je, když její vrcholné jednání řídí "eurodisident". Prezident Václav Klaus včera na Hradě za EU hostil významný summit s Čínou.
Prezident Klaus, který nemalou část své mezinárodní reputace založil na zlehčování klimatických změn, s čínskými komunisty domluvil rozšíření dohody o spolupráci v oblasti rozvoje energetiky šetrné k životnímu prostředí. Prezident v roli unijního šéfa tak na světové scéně ukázal svou vstřícnější tvář.

Česko chce posílit technologickou spolupráci a spolupráci ve vědě a výzkumu s Japonskem v rámci projektů, které Japonsko zahájí na českém území výměnou za poskytnutí emisních povolenek na 40 tun oxidu uhličitého. Japonci mají zájem o zavádění svých technologií v ČR pro šetření energie a pro ochranu životního prostředí. Na českém území působí nyní 247 japonských firem, které vytvářejí na 40 tisíc pracovních míst. Ovšem v Japonsku investují pouze čtyři české společnosti.

Krňovice - V krňovickém skanzenu vyrůstá vodní mlýn.
Největší stavba Podorlického skanzenu v Krňovicích již pomalu začíná dostávat obrysy.
Roubený vodní mlýn, který si majitelé přivezli z Bělče nad Orlicí již před šesti lety, vznikne v zadní části skanzenu. „Nyní děláme přípravné práce na základovou konstrukci,“ uvedl vedoucí skanzenu Václav Záruba.

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí