zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Miko půjde ve stopách Bursíka. Chystá zprávu o životním prostředí

24.05.2009
Obecné
Miko půjde ve stopách Bursíka. Chystá zprávu o životním prostředí

Problematika národních parků, zelená ekonomika ve státním sektoru i zpracování dosud nevyužitých informací do komplexního přehledu české přírody, to jsou plány ministra životního prostředí Ladislava Mika.

Nový ministr životního prostředí Ladislav Miko chce vytvořit zprávu o stavu české přírody a předložit ji veřejnosti. Novinářům ve čtvrtek řekl, že ministerstvo shromáždilo obsáhlý soubor informací o životním prostředí a přírodě, které ale nikdy nebyly analyzovány a souhrnně prezentovány. Jednou z jeho priorit se proto stane vypracování této zprávy.

Ministr se chce věnovat také problematice národních parků. Diskutovat chce o koncepci hospodaření v Národním parku Šumava. Myslí si, že přes všechny konflikty je možné najít konsenzuální řešení. K němu tak chce otevřít cestu. Pokračovat hodlá v přípravě vyhlášení Národního parku Křivoklátsko, rozhodně podle něj ale není reálné, že by byl vyhlášen ještě do konce tohoto roku.

Ve šlépějích Bursíka

Miko chce pokračovat ve stopách svého předchůdce Martina Bursíka v prosazování zelené ekonomiky. Do programového prohlášení navrhl formulaci, podle které by státní úřady své zakázky směřovaly k využití zelených technologií.

Miko přišel do úřadu z Evropské komise, a má proto přehled o evropském pohledu na českou ochranu životního prostředí. Uvědomuje si, že kvůli některým kauzám hrozí České republice soud. Kvůli tomu budou jeho prioritami v legislativní oblasti zákon o odpadech, který upravuje zpětný odběr baterií, návrh zákona o ochraně přírody a krajiny a návrh zákona o posuzování vlivu na životní prostředí. Všechny tři normy jsou nyní ve sněmovně.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí