zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Evropští experti budou jednat o zavádění směrnice o vyhodnocování a zvládání povodňových rizik

25.05.2009
Voda
Evropští experti budou jednat o zavádění  směrnice o vyhodnocování a zvládání povodňových rizik

Ve dnech 25. - 26. května  se v Brně uskuteční tématický workshop pracovní skupiny “Povodně“. Evropští experti na povodňovou ochranu budou  diskutovat o  prvních krocích  členských států  EU při zavádění nové evropské směrnice 2007/60/ES o vyhodnocování a zvládání povodňových rizik.

 

Odborníci  se  budou v rámci workshopu  zabývat  zejména předběžným vyhodnocením povodňového rizika a dále navazujícím mapováním a tvorbou plánů pro zvládnutí  povodňových rizik v oblastech s významným povodňovým rizikem.

 

Delegáti budou také diskutovat o tom, jak využít zkušenosti a poznatky z průběhu historických povodní, o stanovení povodňového rizika pro všechny typy povodní, kterými jsou  členské státy postihovány, způsobech informování veřejnosti, poskytování informací v rámci EU, propojení s  existujícím plánováním v oblasti vod a územím plánováním i s ohledem na vývoj klimatu v Evropě.

 

Pracovní skupina „Povodně“  vznikla  před 2 lety v rámci Společné implementační strategie  vodní politiky k podpoře zavádění již zmíněné směrnice 2007/60/ES a schází se dvakrát ročně.  K hlubší výměně  zkušeností se zaváděním této směrnice pak slouží tématické workshopy. 

 

„První workshop k povodňové směrnici proběhl v září 2008 v irském Dublinu, druhý pořádá české předsednictví právě v Brně, kde současně probíhá Mezinárodní vodohospodářský a ekologický veletrh WATENVI, největší vodařská akce v České republice,“ upřesňuje Veronika Jáglová, ředitelka odboru ochrany vod ministerstva životního prostředí. Součástí veletrhu WATENVI bude i tradiční venkovní expozice praktických ukázek protipovodňových opatření  a také mezinárodní konference s názvem Principy ochrany před povodněmi ve světě s řadou zahraničních přednášejících.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí