zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výsledky monitorovacího výboru OPŽP

04.06.2009
Obecné
Výsledky monitorovacího výboru OPŽP
 Koncem května, 28.5., se v pražském hotelu Olympik uskutečnilo již páté zasedání Monitorovacího výboru Operačního programu Životního prostředí (OPŽP). Monitorovací výbor dohlíží nad realizací OPŽP a zejména zajišťuje dosažení cílů programu při efektivním využití veřejných prostředků.

Zasedání Monitorovacího výboru zahájila jeho předsedkyně, náměstkyně ministra-ředitelka sekce ekonomiky a životního prostředí Ing. Rut Bízková. Ve svém úvodním slově představila program zasedání. Tím bylo projednání a schválení změn ve Statutu MV OPŽP, dále pak projednání Výroční zprávy OPŽP za rok 2008 a zpráva o průběhu realizaci OPŽP. Data pro zprávu byla čerpána z informačního systému OPŽP, vlastních zdrojů MŽP a SFŽP a statistických údajů. Ze zprávy o průběhu realizace OPŽP, obsahující data ke dni 31.3. 2009 vyplynulo, že bylo vyhlášeno celkem devět výzev pro podávání žádostí o poskytnutí dotace. V rámci vyhlášených výzev bylo v prioritních osách 1-7 podáno 3 665 projektových žádostí o podporu v celkové výši 59 919,15 mil. Kč (2 115,04 mil. EUR), z toho bylo 2 349 projektových žádostí v celkové výši 36 693,86 mil.Kč (1 295,23 mil.EUR) schváleno.

Program zasedání se ale také zabýval informace o dosavadním čerpání Technickém pomoci OPŽP a informacemi o projektech TP OPŽP. Součástí jednání bylo také vyhodnocení informací o realizaci komunikace OPŽP.

Zasedání Monitorovací výboru se účastnil i zástupce Evropské komise Christos Gogos, který vyslovil s realizací Operačního programu spokojenost.

Přítomní zástupci Svazů měst a obcí v tomto ohledu nabídli k dispozici SFŽP a MŽP své informační kanály, jejichž prostřednictvím je mohou oba úřady podrobněji informovat, jak správně žádat o dotace.

Předběžný termín dalšího jednání monitorovacího výboru se plánuje na začátek prosince.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí