zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka technologií

04.06.2009
Obecné
Nabídka technologiíTechnologie zpevnění povrchových vrstev materiálů s 50% úsporou energie

Ref: 09 DE 0958 3DF2

Německá firma vyvinula novou technologii zpevňování povrchových vrstev materiálů při nízkých teplotách, založenou na bázi plazmového nitridování, která zlepšuje odolnost proti opotřebení. Povrch materiálu je zpevňován dusíkem. Na rozdíl od známých technologií plazmového nitridování pro tuto technologii stačí ohřev mezi 250 a 450 stupni Celsia. Nízká spotřeba energie je dosažena použitou nízkou teplotou a způsobem ohřevu. Firma hledá partnery z oblasti průmyslu se zájmem o technickou nebo obchodní spolupráci.


Nová LED technologie

Ref: 09 IT 53U6 3D8S

Italská firma z oblasti energeticky úsporných systémů a veřejného osvětlení vyvinula novou LED technologii pro energeticky úspornější aplikace. Technologie umožňuje flexibilní řízení energetické spotřeby a je schopna uspokojit různé požadavky cílových uživatelů v souladu s požadavky různých norem. Firma hledá průmyslové partnery pro součinnost a obchodní spolupráci.


Infračervený topný panel využívající dlouhé vlny

Ref: 09 TR 97NA 3CVD

Turecká firma vyvinula s využitím nanotechnologií domácí topný panel, který je napájen elektřinou a vytápí okolní prostředí díky vyzařování dlouhých vln. Čím je vlna delší, tím méně energie je pro radiaci potřeba. Díky vyzařování tepla a nikoliv světla tak přeměňuje maximum energie na teplo a zvyšuje tak tepelnou účinnost. Firma hledá zájemce o licenci a obchodní spolupráci.

Technologie tlakové filtrace s energeticky úsporným samočištěním

Ref: 09 PL 64BH 3DAP

Polská firma vyvinula technologii pro filtraci a ochranu zařízení a součástí pracujících pod tlakem kapaliny. Standardní filtry pracují do 5 km, samočisticí filtry pak do 100 km. Firma hledá zájemce z oblasti průmyslu se zájmem o implementování technologie do svých výrobních procesů na bázi obchodní a technické spolupráce.

 

Tato servisní rubrika je připravována ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR - skupinou transferu technologií, která v rámci celoevropské sítě Enterprise Europe Network zprostředkovává transfer technologií českým subjektům. Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: +420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.enterprise-europe-network.cz

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí