zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový český rekord - největší galerie znaků měst a obcí vyrobených z odpadových materiálů

05.06.2009
Odpady
Nový český rekord - největší galerie znaků měst a obcí vyrobených z odpadových materiálů

Letošní Den otevřených dveří kraje Vysočina byl ve znamení vytvoření nového českého rekordu. V prostorách krajského úřadu v Jihlavě se podařilo shromáždit největší galerii znaků měst a obcí vyrobených z odpadových materiálů (34 znaků měst a obcí). Certifikát o vytvoření nového českého rekordu obdržel kraj Vysočina od Agentury Dobrý den z Pelhřimova, která je zároveň realizátorem krajské komunikační kampaně v oblasti odpadového hospodářství i autorem nápadu na vytvoření galerie znaků z odpadových materiálů.
 
Jednotlivé znaky měst a obcí z vytříděných složek komunálních odpadů tvořili žáci základních a mateřských škol z 34 obcí a měst Vysočiny. Netradiční galerie znaků bude k vidění v prostorách kongresového centra sídla kraje Vysočina ještě minimálně do konce června.

„Vytvoření českého rekordu nás samozřejmě těší a poděkování patří všem školám a dětem, které se do tvorby znaků zapojili,“ konstatoval Zdeněk Ryšavý, radní pro životní prostředí. Ocenil také spolupráci s Agenturou Dobrý den při propagaci třídění odpadů: „Zástupci agentury přichází každý rok s výbornými nápady, jak nenásilnou a přitom zajímavou formou přesvědčovat veřejnost o tom, že třídění má smysl. Zvláště v současném složitém období je důležité, aby se podařilo udržet vysokou úroveň, kterou jsme v kraji Vysočina v této oblasti dosáhli.“

Krajskou komunikační kampaň financuje společnost EKO-KOM, a.s. Kampaň je již pátým rokem součástí spolupráce kraje Vysočina s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s na projektu „Intenzifikace odděleného sběru komunálních odpadů a zajištění jejich využití včetně jejich obalové složky “.

Eva Navrátilová, odbor životního prostředí
Krajský úřad kraje Vysočina
Tel. 564 602 522, navratilova.e@kr-vysocina.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí