zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti Země zvou: Chemie kolem nás - pomáhá i škodí

09.06.2009
Chemické látky
Děti Země zvou: Chemie kolem nás - pomáhá i škodí

Přednáška bude pojednávat o chemických látkách, kterými jsme obklopeni

 

Děti Země připravují na čtvrtek 25. června 2009 besedu nazvanou „Chemie kolem nás: pomáhá i škodí“, která proběhne od 17 hodin v Polanově síni Městské knihovny ve Smetanově ulici v Plzni. Přednášejícím bude odborník v oblasti zdravotních a ekologických rizik MUDr. Miroslav Šuta.

 

Připravil jsou stručnou prezentaci o tom, s jakými chemickými látkami se lidé ve svém životě setkávají, zda a jak mohou být škodlivé pro zdraví a životní prostředí i o tom, jak je možné se těm nebezpečným vyhnout. Lidé se budou také moci na cokoli k tématu zeptat,“ uvedl MUDr. Miroslav Šuta, člen Rady pro chemickou bezpečnost a odborný konzultant pro ekologická a zdravotní rizika.

 

Akce je součástí projektu Dětí Země, v rámci kterého jsme například zadali laboratorní analýzy obsahu nebezpečných chemikálií v některých výrobcích zakoupených v plzeňských obchodech. Připravujeme také vydání informačního letáku a od 22. června bude probíhat výstava na pěší zóně U Branky,“ informuje o dalších akcích Martin Hyťha z plzeňské pobočky Dětí Země.

 

Vstupné na akci i na výstavu bude zdarma díky grantu, který na realizaci projektu poskytl Nadační fond Zelený poklad.

 

 

Kontakty:

Martin Hyťha, Děti Země – Plzeň: 606 104 784

MUDr. Miroslav Šuta: 608 775 754

 

Více informací:

www.detizeme.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí