zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hejtman: Od spalovny ustupujeme

10.06.2009
Odpady
Hejtman: Od spalovny ustupujeme
Pardubice - Po letech tahanic a odporu lidí vedení Pardubického kraje ustoupilo od plánovaného vybudování spalovny komunálního odpadu. Teď zbývá vyřešit, co s odpadky. Na tom se chce kraj dohodnout s magistráty Pardubic a Hradce Králové.
„Pardubický kraj nebude nyní vyvíjet žádnou aktivitu v tom, aby prosazoval, nebo dokonce připravoval vznik spaloven komunálního odpadu,“ řekl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Kraj je podle něj totiž neustále obviňován z protežování budování spaloven. „Budeme naopak dávat přednost prozkoumání zatíženosti skládek a jejich vlivu na životní prostředí. Nechceme už být spojováni s jakýmikoli spalovnami,“ uvedl Martínek.

Vedení kraje dokonce ruší akciovou společnost EVO, která se měla komunálním odpadem zabývat.
Téma spalovny je v kraji přetřásáno několik let. Původní záměr vybudovat spalovnu v Opatovicích nad Labem nedovolili politikům sami obyvatelé. Nesouhlas se spalovnou vyjádřili i lidé z Chvaletic nad Labem. Ve hře byla i možnost, že ji postaví elekrárenský gigant ČEZ, který ale ze stavby vycouval.
Po konci plánu na spalovnu komunálního odpadu je však stále ve hře i spalovna nebezpečného odpadu, kterou prosazuje firma AVE v Rybitví.

http://www.prelouc.com

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí