zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bursík odešel jen napůl

11.06.2009
Obecné
Politika
Bursík odešel jen napůl
Martin Bursík i po své rezignaci zatím zůstává u zelených minimálně mužem v pozadí. Do podzimních voleb sice stranu zřejmě povede její místopředseda Ondřej Liška, Bursík mu však zůstává po boku - jako poslanec. A on sám se další politické kariéry nezříká.

Stranu teď čeká hon minimálně na tři procenta voličů, která by zelené ve volbách do sněmovny zachránila od politické smrti. V eurovolbách dostali zelení jen dvě procenta voličských hlasů. "Zelená politika má výrazné místo v české politice. Budu prosazovat, abychom šli do voleb samostatně," řekl včera Liška. Teď ho musí ještě v následujících dnech potvrdit republiková rada zelených.

Vyjádření Martina Bursíka k jeho politické budoucnosti se HN včera nepodařilo získat, nicméně už při kritickém sčítání hlasů o víkendových eurovolbách mluvil o tom, že by rád zase jednou byl ministrem životního prostředí. Tudíž se nyní zdá být pravděpodobné, že na podzim se chystá kandidovat znovu. "Martin Bursík zůstává ve straně, čemuž jsem samozřejmě rád. Jak se rozhodne dál, je na něm," řekl jen Liška. Vedení strany zřejmě Lišku do svého čela potvrdí. Protihlasy se podle ČTK objevují jen ve středočeské organizaci zelených.

Do bývalého šéfa Bursíka se pustili i zelení odpadlíci jako Dana Kuchtová či Olga Zubová. Prý by s ním měla odstoupit i Kateřina Jacques, jako dvojka na eurokandidátce. Zubová naznačila, že by se k "původním" zeleným jednou vrátila. "To nemůže myslet vážně. Ona byla vyloučena a takového trojského koně, jako je její uskupení, bych samozřejmě do Strany zelených nechtěl," prohlásil včera Liška ve sněmovně.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí