zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Miko bude se šumavskými starosty jednat o spolupráci

15.06.2009
Příroda
Les
Ministr Miko bude se šumavskými starosty jednat o spolupráci
Spolupráce na ochraně unikátní přírody Národního parku Šumava a rozvoji obcí v regionu bude základním tématem jednání ministra životního prostředí Ladislava Mika se šumavskými starostkami a starosty.

Ministr Miko se již ve středu 10. června sešel se starostkami Borových Lad a Stožce a starostou Modravy, aby s nimi probral témata a program společného jednání v příštím týdnu. Ve čtvrtek 11. června jednal o ochraně přírody na Šumavě s hejtmankou Plzeňského kraje Miladou Emmerovou a krajským radním pro životní prostředí Petrem Smutným. Ještě před schůzkou se starosty ve Vimperku by se měl na počátku příštího týdne sejít v Praze s jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou.

Jednání ministra se starosty z regionu NP Šumava se uskuteční ve čtvrtek 18. června od 13:30 ve Vimperku v hotelu Anna (Kaplířova 168). Celé jednání bude otevřeno zástupcům médií.

Pro ty, kdo nebudou mít zájem či možnost účastnit se celého jednání, se v hotelu Anna uskuteční v 16:00 tisková konference za účasti ministra životního prostředí Ladislava Mika, ředitele Správy NP Šumava Františka Krejčího, předsedy vědecké rady NP Šumava Jakuba Hrušky a zástupce starostů, kterého si sami určí.

Z kapacitních důvodů prosíme o potvrzení účasti a upřesnění, zda se zúčastníte celého jednání či pouze tiskové konference do středy 17. června do 14:00. Kontakt: Jakub Kašpar, jakub.kaspar@mzp.cz, 267 122 040, 724 175 927.

Přeji příjemný nedeštivý den i víkend

Jakub Kašpar
Ředitel odboru vnějších vztahů a tiskový mluvčí
Ministerstvo životního prostředí
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí