zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

USA: Americká akademie environmentální medicíny vyzývá k moratoriu na GMO

17.06.2009
Obecné
Energie
GMO
USA: Americká akademie environmentální medicíny vyzývá k moratoriu na GMO
 

Americká akademie environmentální medicíny (The American Academy of Environmental Medicíne, AAEM) vydala 19. května prohlášení ke genově upraveným potravinám (GMO). V prohlášení lékařská organizace se říká, že „genově modifikované potraviny představují závažn á zdravotní rizika“ a vyzývá k moratoriu na potraviny obsahující GMO .  

S odkazem na několik vědeckých studií na zvířatech AAEM uzavírá, že „existuje více než náhodná spojitost mezi genově upravenými potravinami a nepříznivými zdravotními vlivy" a že „GMO představuje vážné zdravotní riziko v oblastech toxikologie, alergologie a imunologie, genetiky, a také pro reprodukční funkce, metabolismus a psychické zdraví „Mnohé výzkumy na zvířatech odhalily, že geneticky modifikované potraviny způsobují poškození různých orgánových systémů v těle. S těmito přibývajícími důkazy je morální povinností zakázat tyto potraviny v zájmu bezpečnosti našich pacientů a veřejného zdraví", hovoří se v prohlášení.

Nejběžnějšími GM potravinami, konzumovanými v USA, jsou kukuřice, sója, kanola a olej z bavlníkového semena. Prohlášení AAEM o GMO je možné najít na adrese http:aaemonline.org/gmopost.html.

AAEM je mezinárodní svaz lékařů, kteří se věnují klinickým stránkám lidského zdraví a jeho životního prostředí. Byla založena v roce 1965. Akademie se snaží o zvyšování vědomostí o vzájemném působení mezi lidmi a jejich okolím, jež se mohou odrážet na jejich celkovém zdraví.

Zdroj: Tisková zpráva AAEM

převzato z www.bio-info.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí