zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ladislav Miko na Šumavě hovořil se starosty o problémech, které je pálí

19.06.2009
Obecné
Příroda
Les
Ladislav Miko na Šumavě hovořil se starosty o problémech, které je pálí
Ministr životního prostředí Ladislav Miko se dnes ve Vimperku sešel s většinou starostek a starostů regionu Národního parku Šumava.

 „Považuji dnešní jednání za velice cenné. Přijel jsem si především vyslechnout od starostů, jaké problémy je trápí,“ komentoval dnešní několikahodinovou diskusi ministr Miko.

„Vnímám dvě linie těchto problémů – jedna je v oblasti managementu ochrany přírody a druhá v socioekonomické oblasti, v tom, že lidé na Šumavě musí mít šanci získat práci a žít v kvalitních podmínkách,“ říká Ladislav Miko.

„Ceníme si toho, že si pan ministr našel v tak krátké době čas za námi zajet a naše nejpalčivější problémy vyslechl,“ říká předsedkyně regionální sekce Rady NP Šumava a starostka Borových Lad Jana Hrazánková.

Ministr Miko přislíbil, že podněty z dnešní diskuse budou podkladem pro návrh řešení, které chce v nejbližších týdnech představitelům samosprávy nabídnout. „Jsem přesvědčen, že můžeme ještě v době mého působení dojít k dohodě, která nebude kompromisem, kde by každý musel někam ustoupit, ale spíše win-win dohodou, tedy kdy každý vyhraje,“ říká Ladislav Miko.

MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí