zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Odpadové centrum uspělo v soutěži Stavba roku Zlínského kraje

24.06.2009
Odpady
Odpadové centrum uspělo v soutěži Stavba roku Zlínského kraje
VSETÍN, UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Logistické centrum odpadů mikroregionu Vsetínsko uspělo na letošním ročníku Stavby roku Zlínského kraje, do níž se letos přihlásil rekordní počet realizovaných projektů. V kategorii dopravních, inženýrských a ekologických staveb bylo oceněno čestným uznáním.

Ocenění převzal včera večer v kulturním domě v Uherském Hradišti  vsetínský místostarosta Jaromír Kudlík. „Cením si toho, že tato stavba, kterou posuzovali architekti, autorizovaní inženýři a podnikatelé ve stavebnictví, je i v očích těchto odborníků kvalitní nejen po funkční, ale i po architektonické stránce,“ komentoval ocenění místostarosta Kudlík.

Logistické centrum odpadů mikroregionu Vsetínsko je po projektu Čistá řeka Bečva druhou největší ekologickou stavbou na Valašsku. Byla vybudována za pomocí evropské a státní dotace celkovým nákladem téměř dvě sta milionů korun a díky němu má Vsetín nejmodernější technologie a zařízení na svoz, dotřiďování a recyklaci odpadů.

Do soutěže Stavba roku 2008 Zlínského kraje bylo přihlášeno 44 staveb, což je nejvíce v celé sedmileté historii soutěže. Z dalších valašských staveb uspěl také krytý bazén a revitalizace zadního nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí a také stavby mostů v Hovízkách.

Eva Stejskalová

http://www.mestovsetin.cz/

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí