zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodovědecká fakulta JU připravuje třetí vědeckou expedici na souostroví Svalbard

25.06.2009
Příroda
Přírodovědecká fakulta JU připravuje třetí vědeckou expedici na souostroví Svalbard
Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích připravuje třetí vědeckou expedici na norské arktické souostroví Svalbard (80°s.š.). Expedice je organizována v rámci vědeckého projektu „Biologická a klimatická diverzita centrální části norského arktického souostroví Svalgard“, který je sponzorován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Expedice se uskuteční v termínu 29. 6. až 20. 8. 2009 a zúčastní se jí 17 studentů a učitelů z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity, Botanického ústav AV ČR v Třeboni a Masarykovy univerzity v Brně. Expedice bude pracovat v oblasti české arktické stanice v zátoce Petunia v centrální části souostroví. 

Expedice naváže na výsledky z loňského roku. Bude sbírat data do připravované vegetační mapy svěřeného území. Dále bude výzkum pokračovat na jednotlivých lokalitách v rámci rozpracovaných výzkumných témat. Jihočeští algologové budou studovat reakci sinic a řas na klimatické změny, rostlinní ekologové budou studovat procesy spojené s nástupem vegetace na odledněná území, zoologové budou pokračovat v průzkumu parazitů mořského litorálu v zátoce Petunia a brněnští klimatologové rozšíří klimatická měření svěřeného území.

Expedici vede doc. Ing. J. Elster, CSc., Přírodovědecká fakulta JU, Botanický ústav AV ČR v Třeboni
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí