zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekodomov pořádá vzdělávací program Minimalizace odpadů

25.06.2009
Odpady
Ekodomov pořádá vzdělávací program  Minimalizace odpadů
Tento akreditovaný kurz proběhne v Kutné Hoře v osmi výukových dnech od září 2009 do ledna 2010.

Občanské sdružení Ekodomov pořádá již pátý cyklus vzdělávacího programu Minimalizace odpadů.  Účastníci zejména z řad zaměstnanců měst a obcí si rozšíří své znalosti nejen o situaci v odpadovém hospodářství, technologiích a legislativě, ale i v oblasti managementu, marketingu, seznámí se se způsoby komunikace s veřejností a možnostmi aktivního zapojení občanů do zlepšení systému nakládání s odpady v obci.

Program, který proběhne v osmi výukových dnech od 24. 9. 2009 do 21. 1. 2010 v Kutné Hoře, sestává nejen z teoretických přednášek a diskusí, ale jeho součástí je také internetový interaktivní e-learningový kurz, jehož záměrem je prohloubení znalostí prezentovaných na přednáškách. Každý účastník si také v rámci kurzu vytvoří svůj projekt pro zlepšení nakládání s odpady v jeho obci a před ostatními účastníky kurzu se ho pokusí „nanečisto“ obhájit.

Vzdělávací program je akreditován Ministerstvem vnitra ČR a je tak součástí dalšího profesního vzdělávání.

Na vzdělávacím program se podílí odborní lektoři ze státní správy a samosprávy (Státní fond životního prostředí, Česká inspekce životního prostředí), univerzit (Karlova univerzita, Česká zemědělská univerzita Praha), výzkumných ústavů, svozových společností (ODAS Žďár nad Sázavou), neziskové (EKOKOM, a.s., ECOBAT, Energetická agentura vysočina) i komerční sféry (Ekora, s.r.o, IREAS o.p.s.) a další.

Více informací o vzdělávacím programu Minimalizace odpadů naleznete www.ekodomov.cz v sekci Naše činnost.

Kontakt: Ing. Magdalena Férová, tel.: 739 592 870, e-mail: magdalena.ferova@ekodomov.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí