zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Platforma pro vývoj

28.06.2009
Obecné
Ekologická auta
Platforma pro vývoj
Společnost Logica, přední poskytovatel IT služeb a konzultací, představila internetovou platformu pro spojení dopravních specialistů, návrhářů a dalších odborníků, kteří pracují na návrhu zeleného vozu budoucnosti c,mm,n. Účastníci se od 1. dubna zapojují do virtuálních diskusí na platformě Online Collaboration Platform (OCP).

Ta spojuje velké množství specialistů z různých disciplín ve strukturované diskusi o produktech a službách souvisejících s vozem c,mm,n a pomáhá prezentovat jednotlivé nápady a náměty ve snadno pochopitelné podobě. To přispěje k obohacení a urychlení celého procesu navrhování. Prototyp byl prezentován na dubnovém automobilovém veletrhu v Amsterdamu. Projekt byl iniciován nizozemskou ekologickou organizací Stichting Natuur en Milieu a sponzorován společnostmi Logica, Athlon Car Lease a Rabobank. Vývoje vozu se účastní technické univerzity Delft, Eindhoven a Twente a poradenská firma DHV. Podstatou systému OCP je tzv. crowd sourcing: využití znalostí velkého množství nezávislých kreativních osobností. Tento přístup překonává bariéry tradičních inovačních mechanismů ve společnostech a institucích.

Logica nedávno dodala podobnou internetovou platformu nizozemské centrální vládě. Státní úředníci v pilotním projektu používají systém k rozebírání politických problémů. Dokazuje to, že OCP může být silný nástroj zvlášť pro místní vlády, které chtějí zapojit do diskusí občany. Více na www.logica.com.
Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí