zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Publikace o environmentálně šetrných technologiích a ekoinovacích

15.07.2009
Obecné
Publikace o environmentálně šetrných technologiích a ekoinovacích

Publikaci 25.6.2009 představil ministr životního prostředí Ladislav Miko na zasedání Rady Evropské unie pro životní prostředí v Lucemburku.

CENIA vydala při příležitosti českého předsednictví Evropské unii česko – anglickou publikaci Environmentální technologie a ekoinovace v České republice (Environmental Technologies and Eco-innovation in the Czech Republic),

Využívání environmentálních technologií a podpoře ekoinovací je v současné době věnována velká pozornost v celosvětovém měřítku. Evropská komise považuje tuto oblast za jednu z klíčových pro další ekonomický rozvoj zemí Evropské unie. Proto je na celoevropské i národní úrovni realizována řada programů na podporu environmentálních technologií, které jsou zaměřeny na co možná nejširší spektrum ekoinovací a environmentálních technologií tak, aby byly uplatněny ve všech průmyslových odvětvích. Hlavním cílem publikace je představení problematiky a zmapování aktuální situace technologií přátelských k životnímu prostředí v České republice. Publikace tak poskytuje vstupní informace za účelem podnítit zájem o environmentálně šetrné technologie mezi odbornou i laickou veřejností.

Publikaci je možno zdarma získat v knihovně CENIA.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
24
10. 2018
24.10.2018 - Seminář, školení
Olomouc, Comfort Olomouc Centre
24
10. 2018
24.10.2018 - Seminář, školení
Pardubice, Dům techniky
25
10. 2018
25.10.2018 - Seminář, školení
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí