zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ELEKTROWIN a ASEKOL nabídly obcím postiženým povodní pomoc

07.07.2009
Odpady
ELEKTROWIN a ASEKOL nabídly obcím postiženým povodní pomoc

Elektrozařízení poškozené vodou tak neskončí na skládkách

Praha – Ničivé povodně na Novojičínsku, Olomoucku a v jižních Čechách po sobě zanechaly v mnoha městech a obcích zničené vybavení domů a bytů – mezi ním

i nevratně poškozené elektrospotřebiče a elektrozařízení. Kolektivní systémy ELEKTROWIN a ASEKOL společně nabízí postiženým obcím pomoc při likvidaci vzniklého elektroodpadu z domácích elektrospotřebičů, elektronářadí a nástrojů, spotřební elektroniky, výpočetní techniky i elektronických hraček.

Obě společnosti ELEKTROWIN a ASEKOL zaslaly na krizové štáby v záplavami zasažených oblastech dopis s nabídkou pomoci při odvozu poškozeného elektrozařízení na vlastní náklady s tím, že za každý velký odevzdaný spotřebič vyplatí postiženým obcí 100 Kč. Mimořádné svozy poničených elektrospotřebičů a elektroniky a jejich ekologickou recyklaci si mohou objednat i postižené obce, které nemají se jmenovanými kolektivními systémy uzavřenou smlouvu.

„Dle zákona o odpadech je nutné tento typ odpadu svážet na místa k tomu určená. Zejména v malých obcích proto hrozí, že nefunkční lednice, mrazáky, sporáky, pračky, poškozené počítače, rádia či televize a další skončí na černých skládkách,“ vysvětluje generální ředitel společnosti ELEKTROWIN Ing. Roman Tvrzník. „Považujeme za samozřejmé v této nelehké době nabídnout postiženým obcím při likvidaci elektroodpadu pomoc,“ dodává Mgr. Jan Vrba, jednatel společnosti ASEKOL.

„Vážíme si velkorysého přístupu obou společností k pomoci obcím a občanům v zaplavených oblastech. Včasnost a administrativní jednoduchost nabízené pomoci je základním předpokladem pro to, aby ji postižené obce vůbec mohly využít, protože starostové i občané bohužel stále mají jiné starosti než vyplňovat složité formuláře. Nabízená pomoc tyto parametry splňuje, proto za ni moc děkujeme“ sdělil hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas.

Svoz je možné objednat:
- v ELEKTROWINU na telefonním čísle 241 091 842, e-mail: sber@elektrowin.cz a fax: 241 091 834
- v ASEKOLU na telefonním čísle 261 303 255, e-mail: obce-dispecink@asekol.cz a fax: 261 303 256
- s využitím informací na www.elektrowin.cz a www.asekol.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí