zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cenu Josefa Vavrouška získala poprvé úřednice

12.07.2009
Obecné
Cenu Josefa Vavrouška získala poprvé úřednice
Nadace Partnerství a Nadace Charty 77 již potřinácté udělily Cenu Josefa Vavrouška za aktivní prosazování udržitelného rozvoje a činnost usilující o pozitivní řešení ekologických, sociálních a ekonomických problémů. K dosavadním 19 oceněným přibyli letos další dva: Miroslava Knotková, ředitelka Energetické agentury Zlínského kraje, o. p. s., a doc. Antonín Bouček, z Ústavu lesnické botaniky, dendrologie a geobiocenologie Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně.

"Miroslava Knotková získala cenu Josefa Vavrouška jako první úřednice. Porota ocenila především její aktivity ve prospěch projektů měst a obcí, zaměřených na využívání obnovitelných zdrojů energie a úspory energie ve veřejných budovách. Její nesmírnou pracovitost a houževnatost si nemohou vynachválit především starostové menších obcí," uvedl Miroslav Kundrata, ředitel Nadace Partnerství.

Dokládají to i následující čísla, která přednesla při slavnostním udělování cen v rezidenci pražského primátora Yvonna Gaillyová: "Jen za necelé tři roky existence agentury iniciovala ve městech a obcích 87 úspěšných projektů v hodnotě více než půl miliardy korun. Rozumějme - jde o půlmiliardu, která zásluhou Energetické agentury a její ředitelky ve Zlínském kraji přibyla. Podívala jsem se na rozpočet agentury a konstatuji, že zásluhou Mirky Knotkové se každá koruna vložená do agentury krajem znásobila sedmdesátkrát. A všechny ty peníze tečou do energetických úspor."
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí