zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

O životní prostředí se staráme, míní 51% lidí

09.07.2009
Obecné
O životní prostředí se staráme, míní 51% lidí

Praha - Zhruba polovina lidí (51 procent) je přesvědčená, že Česká republika se o životní prostředí stará dostatečně.

Více než dvě pětiny Čechů (42 procent) naopak soudí, že starost o české životní prostředí je nedostatečná. Ve svém průzkumu to uvádí agentura CVVM. Pouze nepatrný počet dotázaných (2 procent) odpověděl, že stát se o životní prostředí stará příliš. Z hlediska
ochrany životního prostředí lidé mezi institucemi nejlépe hodnotí obecní úřady (60 procent) a ekologických organizací (58 procent).

Méně kladně už lidé hodnotí ministerstvo životního prostředí (44 procent) a krajské úřady (38 procent). Nejméně pozitivně respondenti hodnotí působení vlády (28 procent) a parlamentu (22 procent). Podle autorů zprávy se výsledky příliš neliší od loňského šetření, pouze hodnocení všech institucí se velmi mírně zlepšilo.

Zájem o informace týkající se životního prostředí mají podle svých slov více než dvě třetiny (68 procent) Čechů. Nezájem o tyto informace vyjadřuje zhruba třetina lidí, pouze malá část (3 procent) je však rozhodně odmítá.

Větší zájem o informace týkající se životního prostředí v Česku častěji deklarují lidé s vyšším vzděláním a lidé s vyšší životní úrovní. Přibližně dvě pětiny lidí (41 procent) odpovědělo, že informací o životním prostředí má dostatek. Opačně pak odpověděla více než polovina lidí (55 procent).

Průzkumu se mezi 4. a 11. květnem zúčastnilo 1038 respondentů.

Denik.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí