zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zelená úsporám spustila na webu kalkulačku

09.07.2009
Energie
Dotace
Zelená úsporám spustila na webu kalkulačku
Ministerstvo životního prostředí v rámci programu Zelená úsporám zaměřeného na úspory energie a obnovitelné zdroje domácností v rodinných a bytových domech spustilo v úterý na svých internetových stránkách kalkulačku hospodárného vytápění. Lze tak jednoduše propočítat, na kolik vyjde vytápění bytu či domu.

Kalkulačka vypočte průměrnou spotřebu tepla na vytápění a zařadí objekt do škály od mimořádně hospodárného až po extrémně nehospodárný. Zároveň poradí, od jaké hranice spotřeby tepla má dům šanci na získání dotace z programu Zelená úsporám, a navrhne, jaká opatření provést pro zlepšení hospodárnosti vytápění, a tím dosáhnout nejen finančních úspor, ale nižšími emisemi skleníkových plynů přispět i k lepšímu životnímu prostředí.

Pro výpočet hospodárnosti vytápění stačí zadat základní údaje – velikost vytápěné podlahové plochy, teplotu, na kterou se dům vytápí, zdroj vytápění a množství spotřebovaného uhlí, plynu, elektřiny nebo jiného otopu za jeden rok. Aby měl výsledek co nejlepší vypovídací hodnotu, porovná kalkulačka zadané údaje i s regionálními klimatickými daty za zvolené období.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí