Kantoři se učí od přírody v přírodě
Je to jiné než za katedrou před školní třídou. Dvacítka kantorů přírodovědných oborů ze základních a středních škol z celé republiky si nyní ověřuje své teoretické znalosti v praxi. Účastní se kurzu terénní přírodovědy spojené s praktickým pozorováním a poznáváním přírody na akci nazvané Repetitorum terénní přírodovědy, které pořádá školské zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka z Brna.
„Ze zkušeností víme, že učitelé se bojí učit v terénu hlavně proto, že si sami nejsou jisti svými praktickými znalostmi,” vysvětluje význam kurzu Vlaďka Cikánková z pořádající organizace Lipka.
„Na kurz se hlásí aktivní pedagogové, kteří si chtějí osvěžit své vědomosti a dovědět se od odborníků o přírodě něco nového,” doplňuje k poslání kurzu Cikánková. Tématem letošního, již šestého ročníku je
„Slunce v krajině, krajina ve mně.” Pedagogové se kromě jednotlivých přírodovědních oborů zabývají i tím, co lze vyčíst z terénu, jak je důležitá znalost svého okolí, či jaký má význam podpora regionálních produktů.
Učitelé mají za sebou v lokalitě na Vyškovsku už například exkurzi na Vilémovickou stráň pod vedením entomologa Roberta Vlka a botaničky Olgy Rotreklové, nebo povídání o netopýrech zoologa Jana Zukala.
.gallery {
clear:both;
margin: auto;
width: 100%;
}
.gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 20%; }
.gallery img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
.gallery-caption {
margin-left: 0;
}

Jeden ze seminářů v přírodě byl i o podrobném poznávání hmyzu.

Kantoři tráví většinu svých vyučovacích hodin ve volné přírodě.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?