zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ochránci přírody se chystají seznámit Pražany s přírodou

14.07.2009
Příroda
Ochránci přírody se chystají seznámit Pražany s přírodou
Ochránci přírody chystají pro Pražany cyklus vycházek do chráněných či přírodně cenných koutů metropole. Procházky budou zaměřeny jak na botanické, tak i zoologické zajímavosti hlavního města, sdělil ČTK Petr Stýblo z Českého svazu ochránců přírody.

"Každá městská část má nějakou zajímavou přírodní lokalitu," řekl Stýblo. První testovací procházku už mají ochránci za sebou. Zájemce provedli parkem Cibulka v Praze 5. "Nachází se tady nejstarší rozhledna v Čechách a také tady rostou nejstarší duby v Praze," uvedl.

S oficiálními vycházkami po přírodních krásách metropole chtějí ochránci začít po prázdninách a uskutečnit by se měly dvakrát do měsíce. "Plánujeme například výlet na Milíčovské rybníky, kde je hodně druhů zajímavých ptáků," doplnil ochránce přírody. Na Milíčovských rybnících mohou Pražané spatřit několik druhů lejsků či datla černého a strakapouda prostředního, kteří nežijí nikde jinde v západní Evropě.

Další zajímavou lokalitou jsou podle ochránců Hrnčířské louky, kde je jediné hnízdiště čejek v Praze. Roste tady také botanická zajímavost -- kosatec sibiřský. Dále chtějí ochránci Pražany seznámit například s Prokopským údolím, Kunratickým lesem či okolím Suchdola. Milovníci přírody se také mohou těšit na zpěv slavíků v mokřadu Triangl na pomezí pražských Strašnic a Hostivaře.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí