zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Další ročník mezinárodní dobrovolnické akce na pomoc přírodě se blíží

18.07.2009
Příroda
Další ročník mezinárodní dobrovolnické akce na pomoc přírodě se blíží
Od 20. do 31. července 2009 se uskuteční ve spolupráci Českého svazu ochránců přírody Kněžice a střediska Chaloupky další ročník letního kosení rašelinných luk v okolí Kněžic a Nové Brtnice. Tato akce je určena pro dobrovolníky, kteří chtějí pomoct přírodě Vysočiny a zároveň si vyzkoušet tradiční způsob obhospodařování luk pomocí ručního nářadí jako jsou kosy a hrábě. Letošního ročníku se opět zúčastní několik dobrovolníků ze zahraničí např. ze Španělska, Ruska nebo Francie. „Jedná se vlastně již o čtvrtý ročník tohoto letního mezinárodního workcampu na pomoc přírodě. První proběhl v roce 2005.

V rámci všech akcí jsme při zajišťování zahraničních dobrovolníků spolupracovali s organizací INEX-SDA. Velkým potěšením pro nás je, že někteří zahraniční dobrovolníci se k nám vrací,“ uvedla jedna z organizátorek akce Iveta Machátová. Kromě vyzkoušení svých fyzických schopností při náročné práci budou moci účastníci procvičit i své jazykové dovednosti. Chybět nebudou ani rukodělné činnosti a další ukázky z programů střediska Chaloupky. Této akce se může zúčastnit každý, kdo si chce vyzkoušet tradiční ruční práci našich. „Rádi uvítáme každého, není nutné se zúčastnit celé akce, je možno přijet třeba i na dva dny,“ vyzývá zájemce z řad veřejnosti Václav Křivan, vedoucí Centra ochrany přírody při ČSOP Kněžice.

wc2007-suen1.jpg

Během deseti dnů bude ručně pokoseno a sklizeno přibližně 2,5 ha mokřadních luk, které by bez této péče dávno zanikly. Jejich pravidelné kosení je nezbytné pro zachování vhodných podmínek pro život mnoha desítek ohrožených rostlin a živočichů, které se na nich vyskytují.

Sledujte další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí