zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologická olympiáda školy láká, uzávěrka se blíží

19.07.2009
Obecné
Ekologická olympiáda školy láká, uzávěrka se blíží

Vlašim - Další středočeské kolo ekologické olympiády (EO), jejímž cílem je motivovat středoškolské studenty k hlubšímu zájmu o ekologii a ochranu přírody v praxi, proběhne 18. a 19. září v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim.

Uzávěrka přijímání přihlášek je pro školy oficiálně již na konci července. Aktuálně je však zaregistrováno jen pět družstev, ač jich celkem může být třikrát tolik. „Školy se většinou hlásí až v září, se začátkem školního roku. Sice je to po termínu, ale dokud je to kapacitně možné, jejich přihlášky akceptujeme,“ popsala zkušenost Lenka Suchanová, koordinátorka soutěže.

EO se účastní tříčlenná družstva, která prokazují své znalosti v teoretické a praktické části. Jednak jde o prokazování vědomostí v oblasti ekologie a ochrany přírody (ekologické pojmy, stav životního prostředí v České republice a ve světě, globální ekologické problémy, právní normy na ochranu přírody, poznávání rostlin, zvířat, hornin, minerálů a hub), jednak své ochranářské zkušenosti a dovednosti (systémové myšlení, schopnost spolupráce a rozhodování či tvořivost). Každý ročník soutěže je svými úkoly i nějak tématicky zaměřen. „Loni to bylo třeba ekologické zemědělství. Letošní téma je již známé, ale školy se ho dozví až začátkem září,“ dodala Suchanová.

TOMÁŠ MACHÁČEK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí