zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lesníkům došla trpělivost s motorkami a čtyřkolkami. A nehlídkovali naposled

18.07.2009
Les
Lesníkům došla trpělivost s motorkami a čtyřkolkami. A nehlídkovali naposled

V lesích okolo Brna proběhl v sobotu zásah proti jezdcům na čtyřkolkách a krosových motorkách. Při sobotním zásahu, který trval přibližně sedm hodin, byli zadrženi tři motorkáři a jeden řidič čtyřkolky.

"V poslední době je takřka na denním pořádku, že se nám motorkáři nezákonně prohánějí lesem, a to přes zákaz vjíždějí do lesů, kde ničí lesní porosty, vytvářejí neúměrný hluk a ohrožují návštěvníky lesa," říká ředitel Lesů města Brna Jiří Neshyba.

V lesích mezi Tišnovem, Lažánkami, Maršovem, Svatoslaví a Senticemi byla při zásahu napomínána i více než desítka houbařů. Ti i přes zákaz vjeli svým autem do lesa.

"Vzhledem k tomu, že však byli napomínáni poprvé, jsme vše vyřešili domluvou. Hříšníci byli zapsáni a při příštím přistižením jim hrozí peněžitý postih," varuje Neshyba.

Akce proběhla ve spolupráci Lesů města Brna a tišnovské policie. Tříčlenné hlídky při ní byly rozmístěné na několika stanovištích. "Zásah se konal na náš popud, protože motorkáři škodí hlavně nám, nikdo z lidí stížnost nepodal. Akci hodláme ještě minimálně dvakrát třikrát během léta zopakovat," dodává Neshyba.

Motorkářům, kteří byli v sobotu přistiženi, hrozí až stotisícová pokuta. Jejich přestupky teď podle lesního zákona bude řešit státní správa lesů.

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí