zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Závodní elektroauta zatím na Horácké rallye ani jinde nepojedou

18.07.2009
Energie
Ekologická auta
Závodní elektroauta zatím na Horácké rallye ani jinde nepojedou

Nadcházející sobotní Horácké rallye v Třebíči a okolí se představí také plynový závodní speciál, za jehož  volant historicky podruhé v ostrém závodě usedne Tomáš Enge. zatímco na Kopné mu auto   od začátku příliš nejelo, nyní to třeba již bude lepší .....

Na tiskové konferenci padla zmínka i o elektroautomobilech, kterých bude mimochodem na soutěži k vidění   zhruba desítka. Nebudou to ale  vozidla závodní. Jak také zaznělo na tiskovce, se stavbou závodních elektoromobilů se zatím moc nepočítá. Hlavně se  pracuje na zlepšení dojezdu  vozů, na zkvalitnění   baterií a podobně.

I když na druhou stranu není pochyb o tom, že  elektoromobily jsou  poměrně   "živá" vozítka, takže ani  ani  jejich závodní nasazení by  do budoucna nemuselo být až tak  nereálné !! Uvidíme.

Zatím jejich nasazení  poněkud vázne i v oblastech, ke by se vyloženě hodily. Začínaje třeba  rozváděním botiček městskou  policií a podobně.

V Třebíči budou elektromobily , vyvíjené ČEZ i zástupci JE Dukovany, tedy hlavními partnery této soutěže, k vidění zřejmě   hlavně na startu soutěže, ale i na některých jiných   vhodných  místech přímo u erzet.

http://www.car.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí