zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Studenti budou soutěžit o návrh nejlepšího ekologického ovčína

21.07.2009
Zemědělství
Energie
Studenti budou soutěžit o návrh nejlepšího ekologického ovčína

Letošní třetí ročník soutěže Revit Open určené pro studenty vysokých škol se stavebním a architektonickým zaměřením se bude točit kolem vytvoření návrhu energeticky soběstačného objektu pro ekologickou ovčí farmu v Beskydech. ČTK to sdělila firma Autodesk, která spolu s Fakultou architektury ČVUT soutěž pořádá.

Navržený soutěžní objekt má představovat ekologický, energeticky soběstačný ovčín pro 150 ovcí bahnic a minimálně dva berany s doplňkovým chovem malé skupiny koz v počtu asi pěti až deseti kusů.

Objekt by měl vykazovat minimální provozní náklady, co nejmenší provozní zátěž pro životní prostředí a charakterem by měl směřovat k nízkoenergetické stavbě. V rámci soutěže jsou hodnoceny faktory architektonické hledisko, stavebně technické řešení a využití možností daného softwarového řešení.

"Co se týká zadání soutěže, je podle odborníků v současné době téma ekologického stavění v chráněných krajinných oblastech a problém alternativních zdrojů velmi aktuální. Proto mají soutěžící letos za úkol navrhnout ovčí farmu v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Chov ovcí a koz je nedílnou součástí ekologického obhospodařování a udržování krajiny," uvedla vedoucí Kabinetu modelového projektování Fakulty architektury ČVUT Dana Matějovská.

Termín ukončení registrace do soutěže je 30. září 2009, poslední den odevzdání návrhů je 9. listopadu 2009. Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhne v březnu 2010.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí