zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové lanovky ohrožují přírodní rezervaci Bukačka

25.07.2009
Chráněná území
Nové lanovky ohrožují přírodní rezervaci Bukačka

Nové lanovky, které minulý rok vyrostly na polské straně Orlických hor, ohrožují přírodní rezervaci Bukačka. Tvrdí to Správa chráněné krajinné oblasti. Nové vleky a lanovky vedou z turistického střediska Želeněc a končí až těsně u státní hranice. Lyžařské středisko na polské straně Orlických hor zmodernizovalo lanovky loni na podzim. Koncové stanice v Šerlišském sedle jsou ale podle českých ochranářů blízko vzácné lokalitě Bukačka. "Podle našeho názoru měl být projekt diskutován i s českými úřady, protože ty lanovky končí až na samé hranici mezi Českou republikou a Polskem," uvedl David Rešl z Chráněné krajinné oblasti Orlické hory. Na polské straně pohoří žádné chráněné území není a polští turisté si změnu režimu při přechodu hranice neuvědomují.

"Dochází právě k tomu, že je zvýšený pohyb návštěvníků i mimo vyznačené cesty," říká David Rešl z Chráněné krajinné oblasti Orlické hory.
Poláci by měli podle českých ochranářů vyznačit od lanovek, které jezdí i v létě turistické cesty a lépe výletníky informovat.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí