zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obce mohou získat dotaci na tvorbu digitálních povodňových plánů

23.07.2009
Voda
Obce mohou získat dotaci na tvorbu digitálních povodňových plánů
v posledním měsíci proběhly za podpory prostředků z technické asistence Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) odborné semináře pro orgány státní správy a samosprávy o pomoci při přípravě preventivních opatření před povodněmi. Semináře probíhaly, bohužel, v době, kdy byly povodně navýsost aktuálním tématem.

V prostorách dvanácti krajských úřadů regionální odborníci na danou problematiku, pracovníci obecních úřadů obcí s rozšířenou působností a krajských úřadů či zástupci státních podniků Povodí mohli získat od zástupců MŽP a SFŽP mnoho praktických informací.

Hlavním tématem byla podpora tvorby digitálních povodňových plánů s využitím již existujících informací na centrální úrovni, mapování oblastí s významným povodňovým rizikem a především praktické vysvětlení způsobů, jak získat dotaci z Fondu soudržnosti EU a Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci připravované podzimní výzvy.

Ta bude vyhlášena počátkem října a v následujících dvou měsících budou moci žadatelé získat významný příspěvek (až 90 % uznatelných nákladů)  na přípravu protipovodňových plánů.

Jde o co nejjednodušší aplikaci existujících databází a o aktualizaci potřebných údajů (jako jsou např. telefonní spojení, vytipování ohrožených objektů) tak, aby  operativním zvládání povodňového nebezpečí na jednotlivých úrovních řízení bylo co nejrychlejší a bezchybné.

Od podzimu budou moci všichni potencionální zájemci o zmapování ohrožených oblastí ve svém regionu a o vytvoření místních digitálních podkladů povodňového nebezpečí získat pro své projekty významný příspěvek z evropských fondů.

„Při seminářích šlo o to, aby všichni dostali podrobné informace, jak vyplnit a kdy podat žádost, co všechno je třeba připravit a zařídit, aby vytvoření jednotného systému digitálních plánů pro celou Českou republiku nestálo nic v cestě“ uvedl Josef Reidinger, vedoucí oddělení ochrany před povodněmi MŽP ČR.

Přeji příjemný den

Jakub Kašpar
Ředitel odboru vnějších vztahů a tiskový mluvčí
Ministerstvo životního prostředí
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí