zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Škodovácké tramvaje pro Rigu (Škoda tramways for Riga)

27.07.2009
Doprava
Škodovácké tramvaje pro Rigu (Škoda tramways for Riga)

Tříčlánková, 100% nízkopodlažní tramvaj pro Rigu.

ŠKODA ForCity je tříčlánkové tramvajové vozidlo. Jeho modulární konstrukce přináší široké možnosti přizpůsobení potřebám zákazníků a různým provozním podmínkám. Tři články nabízejí kompaktní vnitřní prostor. Novinkou je uložení skříní na podvozcích, které umožňuje nadstandardní šířku průchodu vozidlem. Hnací podvozky mají extrémně malou stavební výšku, tramvaj disponuje individuálním pohonem kol střídavými motory.

Tramvaj ForCity Riga

Tramvaj ForCity Riga

Technické parametry

Tramvaj ŠKODA ForCity Riga je jednosměrné vozidlo s rozchodem 1 524 mm. Délka vozidla je 31,4 m, šířka 2,5 m a výška vozidla přes sběrač 3,6 m. Celá plocha podlahy je nízkopodlažní, její výška je 350 / 450 mm nad temenem kolejnice, což umožní snadný nástup a výstup pro všechny cestující.
Kapacita vozu je 60 sedících a až 260 stojících osob. Maximální rychlost je 70 km/h. Tramvaj ŠKODA ForCity bude vybavena šesti dvoukřídlými dveřmi cestujících. Kabina řidiče je opatřena jednokřídlými dveřmi pro řidiče. Vozidlo je standardně vybaveno kamerovým systémem, který snímá prostor kolem vozu i interiér tramvaje. Tramvaj je volitelně možné vybavit množstvím prvků zvyšujících úroveň bezpečnosti a komfortu ovládání i přepravy cestujících.

Tramvaj ForCity Riga - interiér

Tramvaj ForCity Riga - interiér

Vybavení vozidla

Prostorný interiér počítá s dostatkem místa pro dětské kočárky a osoby se sníženou pohyblivostí.K dispozici bude rampa pro invalidní vozík. K pohodlí cestujících bude sloužit plně klimatizovaný interiér. Samozřejmostí je přehledný informační systém a systém pro komunikaci cestujících s řidičem.

ZDROJ: www.skoda.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí