zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Arnika na festivalu Prázdniny v Telči nabídne výstavu o stromech i cyklojízdu alejemi

25.07.2009
Příroda
Arnika na festivalu Prázdniny v Telči nabídne výstavu o stromech i cyklojízdu alejemi

I na letošním ročníku festivalu Prázdniny v Telči (1) se lidé mohou setkat se sdružením Arnika. V zámeckém parku bude k vidění výstava, která ukáže z různých pohledů stromy – jako zelená klimatizační zařízení, sídliště stovek druhů živočichů nebo starověké kultovní symboly. „V druhém festivalovém týdnu zveme příznivce cyklistiky na originální cyklojízdu „Kolmo alejemi“, která kromě sportovního zážitku nabídne především seznámení se s jedinečnými alejemi v okolí Telče a Třeště,“ vysvětlila mluvčí Arniky Zora Kasiková.

Ode dneška po celou dobu festivalu bude v zámeckém parku přístupná výstava o stromech (2). Ukazuje například nejstarší strom u nás, časté obyvatele stromů nebo zajímavé aleje České republiky. „Na každém panelu najdou návštěvníci navíc kvízovou otázku. Pokud vyplní soutěžní lístek a vhodí jej do připravené schránky, mohou pak vyhrát zajímavé ceny,“ doplnila Zora Kasiková.

Na tradičním informačním stánku se lidé mohou také připojit k petici Zachraňme stromy (3), jejímž cílem je dosáhnout lepší právní ochrany dřevin ve městech i v české krajině, zejména ve stromořadích podél českých silnic. Právě na Vysočině Arnika navázala spolupráci s vedením kraje na větší ochraně alejí, které byly v minulých letech často zbytečně káceny.

Krásám alejí v okolí Telče bude věnována cyklojízda „Kolmo alejemi“ (4), kterou Arnika pořádá spolu s organizátory Prázdnin v Telči a Hnutím Brontosaurus (5) v pátek 7. srpna od 13 hodin. „Prohlédneme si historické aleje v okolí Telče, Třeště a Růžené i ty nově vysazené v okolí Řásné a Lhotky. Spojíme tak příjemný výlet s poznáním jedinečných míst, která je třeba chránit,“ upřesnila Jana Vitnerová, vedoucí jihlavské pobočky Arniky.

Podrobnosti o akcích Arniky nejen v Telči najdou zájemci na webu www.arnika.org.

Poznámky a další informace:

(1)   Oficiální stránky festivalu Prázdniny v Telči: www.prazdninyvtelci.cz

(2)   Podrobnosti k výstavě viz stránka www.stromy.arnika.org

(3)   Požadavky petice „Zachraňme stromy – za lepší paragrafy na ochranu zeleně“ a další informace zde: www.stromy.arnika.org

(4)   Podrobnosti včetně trasy na stránce www.stromy.arnika.org

Internetové stránky Hnutí Brontosaurus www.brontosaurus.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí