zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bez ekologie nepřežijeme, zní z BMW

07.08.2009
Ekologická auta
Bez ekologie nepřežijeme, zní z BMW

Auta přátelská k životnímu prostředí se brzy stanou součástí nabídky všech velkých výrobců, soudí generální ředitel BMW Norbert Reithofer. Automobilky, které na to nepřistoupí, podle něj "mohou zmizet z trhu". Dopadnou na ně totiž emisní limity a případná daňová znevýhodnění, jimiž politici chtějí podpořit "zelenání" automobilového průmyslu.

Německá automobilka původně chtěla vytvořit novou samostatnou značku, která by v její nabídce doplnila BMW, Mini a Rolls-Royce. Nakonec však na ni nedojde. Automobilka raději bude prodávat ekologicky vstřícné vozy pod značkou BMW, a to podobným systémem, jakým propaguje auta pro náročné řidiče označená písmenem M. To je rezervováno pro bavoráky vytvořené její sportovní divizí.

Prvním modelem nové řady by se měl stát elektromobil, na němž v Mnichově pracují pod označením Project i. Má jít o malé auto určené pro pohyb ve velkých městech. BMW již vlastní flotilu několika stovek elektrických Mini, na nichž testuje pohon v reálném provozu. Jejich elektromotor by se měl objevit v prvním elektrickém BMW. Datum uvedení na trh však značka zatím nekonkretizovala. Podle dřívějších vyjádření by se tak mělo stát na počátku příštího desetiletí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí