zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rock for People opět překročil hlukové limity

09.08.2009
Hluk
Rock for People opět překročil hlukové limity

Hradec Králové - Letošní festival Rock for People, při kterém se na hradeckém letišti začátkem července pohybovalo rekordních 26.000 návštěvníků, opět překročil hlukové limity v okolí letiště. Provozovatelé Festival parku, ve kterém se akce koná, slibují další opatření, která by hluk snížila. Ve svém dnešním vydání o tom informuje Hradecký deník.

"Měření se uskutečnilo mimo jiné v lokalitě Na Valince v Ruseku, která byla vyhodnocena jako nejzatíženější. Před rokem tam byla zaznamenána hodnota 56,9 decibelu, letos 58,2 decibelu," uvedla mluvčí krajských hygieniků Veronika Krejčí. Limit pro noční dobu je stanoven zákonem na 35 decibelů. Odborníci během festivalu monitorovali také hluk na Slezském Předměstí, na Pouchově a v obcích Předměřice, Lochenice a Černilov, kde měřicí přístroje ukázaly hodnoty od 45 do 47 decibelů.

Přesto, že festival překročil hlukové limity, hygienici pokuty neuloží. "O sankcích neuvažujeme, protože podle různých dlouhodobých sledování dopadů hluku na zdraví lidí se za hranici pro obtěžování hlukem při krátkodobém zatížení považuje hodnota 65 decibelů," řekla Krejčí s tím, že hygienici neuložili pokuty provozovateli Festival parku ani vloni.

Výsledky měření zklamaly šéfa Festival parku Radka Maliníka. "Stížností bylo letos méně, ale pořád to není ono. Limity bohužel překročí každý festival. To by musela být obří hala, abychom hluk dostali do požadovaných norem," uvedl Maliník. Plánuje to, že na protihlukovém valu, který v areálu vybudovali před několika lety, vysází stromy a uvažuje také o dalších protihlukových zábranách. "Půjdeme cestou snížení počtu akcí. Budeme hrát co nejkratší dobu a hlavně přes den," řekl Maliník.

Na letošním ročníku festivalu Rock for People vystoupilo na 130 interpretů různých žánrů, největší ohlas měly skupiny Bloc Party či Placebo.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí