zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přes 700 000 Kč pro Nový prales

09.08.2009
Příroda
Les
Přes 700 000 Kč pro Nový prales

EOG Association for Conservation přispěla na projekt Nový prales sdružení Čmelák – SPP celkovou sumou 28 800 eur (více než 700 000 Kč). Ta by měla pomoci naplnit cíle projektu pro letošní rok, jimiž jsou rozšíření plochy Nového pralesa o 10 hektarů, zapojení zhruba 200 dobrovolníků do praktických činností na pozemku, získání pěti firemních sponzorů a pokračování v přeměně dalších monokultur.

 

„V současné době tvoří Nový prales čtyři oddělené pozemky o celkové rozloze 25 hektarů,” říká Mgr. Jan Korytář, předseda sdružení Čmelák – SPP, a dodává: „Naším cílem je získat další pozemky, abychom mohli vytvořit jedno propojené a ekologicky hodnotné území. Díky tak významné finanční podpoře, jakou jsme získali od EOG Association for Conservation, se k tomuto cíli přiblížíme o velký krok.”

 

Projekt Nový prales probíhá již šestým rokem. Sdružení Čmelák – SPP v jeho rámci vykupuje pozemky na Ještědském hřebeni a provádí na nich postupnou přeměnu nepřirozených smrkových monokultur na původní lesy plné života. Ta spočívá zejména v prořezávce stávajícího porostu a výsadbě sazenic původních dřevin, převážně jedle bělokoré, buku lesního a javoru klenu. Nový prales je součástí systému evropské ochrany přírody Natura 2000, vymezující celoevropsky hodnotné lokality z hlediska jejich biotopů a chráněných druhů.

 

EOG Association for Conservation je nevládní nezisková organizace založená asociací evropských outdoorových výrobců a distributorů (EOG). Hlavními cíli její činnosti jsou ochrana přírody a zdevastované krajiny a osvěta, týkající se eliminování negativních vlivů na životní prostředí při výrobě outdoorového zboží.

 

Kontakt pro média:

Ing. Lukáš Hrabal, DiS., 777 749 335, lukas.hrabal@cmelak.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí